مزوتراپی مو

آَشنایی با روش مزوتراپی مو

داشتن موهای پرپشت و زیبا از دلایل جذابیت افراد است، به همین دلیل برخی از روش های جدید مانند مزوتراپی مو به افراد در داشتن موهای پرپشت کمک می کند.

با افزایش سن و ضعیف شدن فولیکول های مو، افراد دچار کم مویی و ریزش مو می شوند. مزوتراپی مو یکی از روش های خوب برای تقویت پوست سر است. با استفاده از این روش یک داروی تقویتی به پوست سر تزریق می شود. این دارو سبب افزایش گردش خون و تقویت پوست سر برای رشد موی بیشتر و جلوگیری از ریزش مو می گردد. این روش بر رگ های عصبی و سیستم ایمنی پوست سر تاثیرگذار است. این داروی تزریقی شامل انواع مواد مغذی مورد نیاز پوست سر مانند مواد معدنی، اسید های آمینه، عصاره های گیاهی، آنزیم ها و ویتامین های مختلف است. این مواد مغذی پوست سر را تقویت و آن را به تولید فولیکول بیشتر تشویق می نماید.

بسیاری از محققان میزان تاثیر روش مزوتراپی برای رشد بیشتر موها را بالاتر از 90 درصد می دانند. از این روش برای درمان آلوپسی و ترمیم موها بعد از کاشت نیز استفاده می شود. کلینیک زیبایی ویکتوریا نیز می تواند با استفاده از نیروهای کاردان و داروهای موثر و تقویتی به مزوتراپی مو در اندیشه و مزوتراپی مو در سعادت آباد بپردازد و تا حد زیادی از ریزش موهای بیماران جلوگیری نماید.

مزوتراپی مو در اندیشه
لوگو مشکی کلینیک زیبایی ویکتوریا

مزوتراپی مو در اندیشه و سعادت آباد

اطلاعات تماس کلینیک زیبایی ویکتوریا

شماره تماس: 65567056 021
شماره واتساپ: 09101934157

تماس با کلینیک ویکتوریا

مزوتراپی مو چند جلسه است؟ 

افرادی که قصد استفاده از روش مزوتراپی مو را دارند ابتدا باید به پزشک مراجعه کنند. پزشک بیمار را معاینه می کند و با توجه به شرایط او تعداد جلسات درمان را تعیین می نماید. پزشک با توجه به عواملی مانند نوع پوست سر، میزان طاسی و ریزش موها تعداد جلسات تزریق دارو را مشخص می کند. برخی اوقات پزشک با مشاهده نتیجه درمان در تزریق اولیه تعداد جلسات را تعیین می نماید. اما به طور معمولی افراد برای نتیجه گیری از این روش نیاز به 5 تا 15 جلسه تزریق دارو دارند. در این میان برخی افراد به خواسته خود تعداد جلسات را افزایش می دهند تا موهای شاداب و پرپشت تری داشته باشند. جلسات درمانی مزوتراپی به صورت هفته ای، دو هفته ای و یا ماهانه برنامه ریزی می شود. گفتنی است که بعد از اتمام جلسات درمانی، پزشکان از بیماران می خواهند که برای حفظ روند درمان هر چند ماه یک بار نسبت به مزوتراپی مجدد اقدام نمایند.

مزوتراپی مو درد دارد؟

در مزوتراپی مو دارو از طریق سوزن وارد پوست سر می شود، به همین دلیل احساس درد طبیعی است. اما استفاده از این روش نسبت به دیگر روش ها با درد کمتری همراه می باشد. این روش غیر تهاجمی و بسیار ایمن است. البته خیلی از افراد تحمل همین مقدار درد را نیز ندارند. به همین علت بسیاری از پزشکان قبل از شروع کار از کرم های بی حسی برای بی حس کردن پوست سر و کاهش درد استفاده می کنند. همچنین افراد می توانند قبل از مزوتراپی کمپرس های آب سرد را روی پوست سر خود قرار دهند زیرا آب سرد در کاهش درد موثر می باشد. گفتنی است که افراد باید دو روز قبل از استفاده از این روش از مصرف داروهای ضد التهاب و آسپرین خودداری کنند. زیرا این داروها هم درد بیمار را افزایش می دهند و هم سبب ایجاد التهاب و تورم در پوست سر می شوند.

مزوتراپی مو برای لیکن پلان

بسیاری از افرادی که به بیماری لیکن پلان مبتلا هستند از روش مزوتراپی مو برای ترمیم و درمان ریزش موهای خود استفاده می کنند. لیکن پلان نوعی بیماری ریزش مو است که بر اثر اختلال در سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود. موهای افرادی که دچار این بیماری می شوند، شروع به ریزش می کنند و پوست سر آنها دچار قرمزی، سوزش، التهاب و زخم می شود. این بیماری هم ژنتیکی است و هم بر اثر استرس و اضطراب، استعمال دخانیات، اختلالات عصبی و بیماری های قلبی ایجاد می گردد. افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند و قادر به کاشت مو نیستند و مصرف داروهای مختلف نیز تاثیری در پوست سر آنها ندارد، می توانند از مزوتراپی استفاده نمایند. مزوتراپی می تواند پوست آسیب دیده این افراد را تقویت کند و مواد مغذی را به پوست برساند. این مواد ضمن کمک به پوست سر برای تولید فولیکول های بیشتر از سرایت بیماری به قسمت های دیگر پوست سر جلوگیری می کنند.

رفع مشکل ریزش مو

مزوتراپی فیوژن

در روش مزوتراپی فیوژن، ابتدا کلاژن های پوست سر با استفاده از سوزن های ریزی تحریک می گردند. سپس کوکتل های فیوژن که شامل مواد مغذی و فاکتورهای رشد مو هستند به پوست سر تزریق می شوند. این کوکتل ها دارای هیچ ماده نگهدارنده ای نمی باشند، به همین دلیل تاثیر خوبی بر رشد و تقویت موها دارند. افراد با استفاده از روش مزوتراپی فیوژن خیلی زود به نتیجه دلخواه می رسند و ضمن درمان بیماری پوست سر به پرپشت کردن موهای خود نیز کمک می کنند. کوکتل های فیوژن دارای ترکیبات بسیار قوی هستند که می توانند سبب اکسیژن رسانی به پوست سر شوند. این فیوژن ها می توانند از شکنندگی موها جلوگیری نمایند و  تاثیر بسیار زیادی بر افزایش گردش خون در پوست سر داشته باشند.

مزوتراپی مو با دستگاه

مزوتراپی مو با استفاده از دو روش تزریق با سوزن و تزریق با دستگاه انجام می گیرد. این دو روش عملکرد مشابهی دارند و فقط در برخی از موارد با یکدیگر متفاوت هستند. در روش تزریق با دستگاه از یک دستگاه پیشرفته به نام مزوگان استفاده می شود. این دستگاه مراحل درمان را به شکل کاملا کنترل شده ای سپری می کند. سرعت عمل مزوتراپی با دستگاه نسبت به روش تزریق با سوزن بسیار بیشتر است و به همین دلیل بیمار درد کمتری احساس می کند.

این دستگاه مانند یک تفنگ است که دارو را توسط سوزن های بسیار ریزی به درون قسمت میانی پوست تزریق می کند. تزریق به صورت پیوسته و یا بخش به بخش در پوست سر انجام می گیرد. سرعت بالای نفوذ سوزن در پوست سر سبب ایجاد درد بسیار کم می گردد. در این روش نیز از داروی بی حسی استفاده می شود و سوزن ها تا عمق یک تا 6 میلی متری در پوست سر نفوذ می کنند تا مواد مغذی به خوبی به ریشه موها برسد.

تاثیر مزوتراپی بر موهای نواحی مختلف بدن

نمونه کارهای کلینیک ویکتوریا

لوگو مشکی کلینیک زیبایی ویکتوریا

مزوتراپی مو در اندیشه و سعادت آباد

اطلاعات تماس کلینیک زیبایی ویکتوریا

شماره تماس: 65567056 021
شماره واتساپ: 09101934157

تماس با کلینیک ویکتوریا

روش های درمان زیگیل تناسل در کلینیک زیبایی

بیماری زگیل تناسلی چیست؟ بسیاری از شما با روش های درمان زیگیل تناسل آشنا هستید.…

تزریق آنزیم بینی؛ روشی کم هزینه و کارآمد

آنزیم کوچک کننده بینی چیست؟ آیا تا به حال چیزی درباره آنزیم بینی شنیده‎اید؟ آیا…

هایفوتراپی شکم؛ روشی ایده آل برای کاهش وزن

آیا هایفوتراپی می تواند به کاهش اندازه شکم کمک کند؟ تاکنون چقدر برای کاهش وزن…